Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Cesta kolem světa za 80 dní

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Cesta kolem světa za 80 dní
 
Název díla: Cesta kolem světa za 80 dní
Datum vložení: 21.5.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Barvitý popis čáti života anglického playboje, nemusícího řešit běžné denní potřeby, tudíž věnujícího se zálibám. Při jedné z nich, karbanu, se nechá vtáhnout do sázky, že objede svět za 80 dní. Cestu pojmul jako nutnost k získání značné finanční částky, nutné pro další karban a využívání dobré klubové kuchyně.
Odskákal to jeho sluha, který byl stejný flink, odmítající pořádnou práci a krátce před cestou se vnutící hrdinovi do jeho domácnosti s cílem moc toho nenadělat. Kalkul nevyšel a sluha musel balit.
Oba následně obsolvovali cestu okolo světa za doprovodu přiblblého policisty, postiženého navíc změknutím mozku. Bohužel ani p. Fox - náš hrdina moc rozumu nepobral, a tak policistovi ještě pomáhá, čímž mu umožňuje trvale otravovat po celou dobu putování.
Za cesty bylo využito všech možných i nemožných dopravních prostředků, z nichž některé se podařilo v honbě za časem totálně zničit (za plavby rozebrali parník, slonovi obrousili prudkou chůzi končetiny až po kolena apod.) Hrdina do cíle dorazil s velkým štěstím. Měl totiž hodinky Prim s automatickým natahováním, díky kterým získal navíc jeden den proti časovému rozvrhu. Hodinky se samy natahovaly tak často, že šly proti času - zkracovaly den. A proto hrdina mohl dojet do startovního místa těsně před časovým limitem, čimž sázku vyhrál. Celkově však prohrál, protože na cestě došlo k nejhoršímu.
Po cestě ukradli u táborového ohně, on říká že osvobodili, ženu krásku, která ho následně doprovázela po zbytek cesty až do rodného domu, kde zblbnutý připutil, aby se stala jeho partnerkou. Tím¨se stalo, že z výhry mohl použít pro své uspokojení malou část. Větší využila žena pro zvelebení sebe a společného bydlení. S odkazem na kouzlo domácího krbu mu následně zakázala chodit pravidelně do klubu
Hrdina při poslední návštěvě v klubu sdělil portýrovi, že kdyby věděl jak vše dopadne, do sázky by se nikdy nepustil. Poté opustil klub s cílem navštívit místo únosu a nabídnout tamnějším domorodcům vysokou odměnu za odvoz novomanželky zpět k táborového ohni. Další vývoj již není znám.Životopis spisovatele: Jules Verne
Hodnocení: (hodnotilo 15 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Cesta kolem světa za 80 dní Verne, Jules 120 slov
Cesta kolem světa za 80 dní Verne, Jules 251 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info