Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Stmívání

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Stmívání
 
Autor: Stephenie Meyer
Název díla: Stmívání
Datum vložení: 3.2.2014
Referát vložil: Terka36

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tahle kniha je o dívce jménem Isabella Swanová, která se odstěhovala k otci Charlimu do malého městečka Forks. Chodila tam i na střední školu a velmi často tam bylo nevlídné a deštivé počasí. Brzy si našla kamarády, ale jediné co ji doopravdy zaujalo, byl Edward Cullen. Věděla, že není obyčejný, že je na něm něco zvláštního a pohled, který jí věnoval, byl tak chladný, tak znepokojující. Jako by mu Bella něco udělala, jako by mu už od začátku vadila. Pak ji, ale Edward zachránil před smrtí, před jedoucím autem, které do ní skoro narazilo. Ta rychlost a ta síla, kterou ji zachránil, byla nemožná. On věděl, že se s ní nesmí stýkat, že by jí ublížil, ale nešlo to. Musel ji vystavit tomu nebezpečí a ona to tak chtěla. Když se Bella dozvěděla, že Edward je upír, že na slunci je ještě mnohem půvabnější než ve stínu, a že umí číst myšlenky všem, kromě ní, byla ohromena. Ale nebála se, Edward jí vysvětlil, že on a jeho rodina pijí krev jen ze zvířat, říkali si vegetariáni. Poté, se seznámila s celou jeho rodinou. Carlisem a Esme, Alice, která viděla budoucnost a Jasprem, Emetem a Rosalii. Ti ji pozvali na upíří baseballový zápas. Bohužel, se tam připletli tři upíři, James, Laurent a Victoria, kteří nebyli vegetariáni. Když ucítili, jak krásně Isabella voní, poznali, že není upírka. Jednomu z nich- Jamesovi , se až moc zalíbila. Chtěl ji, toužil po její krvi a v tom mu nikdo nemohl zabránit. Bella tedy musela odjet z Forks a spolu s Alice a Jasprem, zůstala v hotelu ve Philadelphii. Za tu dobu se zbytek rodiny Cullenových pokoušel zničit Jamese. James, ale kontaktoval Bellu a řekl jí, že zabije její maminku, pokud nepřijede do Seattlu, kde je její bývalý domov. Isabella se o maminku samozřejmě moc bála, tak se rychle sbalila a utekla. Když dorazila do baletního studia v Seattlu, kde se měli sejít. Zjistila, že ji James podvedl. Její maminka byla stále na Floridě se svým přítelem, všechno, co řekl James, byla lež. Jakmile z ní začal vysavát krev, objevili se Cullenovi a Jemese zabili. Bella, ale už měla velkou ztrátu krve, a tak jedinou šanci byla Edwardova záchrana. Nakonec se podařilo Isabellu zachránit. Rodičům pravdu samozřejmě neřekla, mysleli si, že se jí stalo něco jiného. Vrátila se zpět do Forks a vše bylo zatím v pořádku.

Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Stmívání Meyer, Stephenie 221 slov
Stmívání Meyer, Stephenie 217 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info