Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Oresteia

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Oresteia
 
Autor: Aischylos
Název díla: Oresteia
Datum vložení: 22.2.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Třídílná tragédie. Agamemnón, jeden z hrdinů trojské války, byl po svém návratu do vlasti zavražděn nevěrnou manželkou Klytaimnéstrou a jejím milencem, který se chtěl zmocnit vlády. Agamemnónův syn Orestes pomstí po letech vraždu svého otce a zabije svou matku i jejího společníka. I když lid souhlasí s jeho činem, protože nenávidí tyrana, Orestes propadá později výčitkám svědomí a odchází do daleké Tauridy, aby se před bohy očistil z viny. Hlavní postavou Aischylovy tragédie je vlastně Klytaimnéstra - v první části hry se dopouští vraždy, ve druhé je synem potrestána a v poslední její stín burcuje bohyni pomsty k odplatě vůči synovi.Hodnocení: (hodnotilo 49 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Oresteia Aischylos 295 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info