Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Starověký Egypt

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Dějepis > Starověký Egypt
 
Titulek: Starověký Egypt
Datum vložení: 22.1.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Starověký Egypt a historie Egypta:

Pod pojmem starověký Egypt si mnoho lidí představí egyptské pyramidy, egyptské písmo nebo symboly, hieroglify, mumie a možná také posvátnou řeku Nil, symbol Egypta.
Nil pro Egypťany znamenal život. Pravidelně se opakující záplavy ukazovaly, kolik bude v daném roce úrody. Podle toho se také vyměřovala půda a vypočítávaly daně. Starověký Egypt byl nejbohatší a nejrozvinutější stát na světě. Bohatství získával z podmaněných států nebo výměnným obchodem s okolními zeměmi.
Historie Egypta sahá až do doby 3. tisíciletí př. n. l., kdy se objevují první písemné zprávy. Přibližně v této době došlo ke sjednocení Horního a Dolního Egypta a začínají se psát významné dějiny Egypta. Dějiny Egypta si můžeme rozdělit do několika období, které si postupně rozepíšeme.

Hodnocení: (hodnotilo 292 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info