Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Starověký Egypt

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Dějepis > Starověký Egypt
 
Titulek: Starověký Egypt
Datum vložení: 25.3.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Podél řeky Nilu se nacházela poměrně úrodná půda. Po tisíciletích se usadili lidé, kteří založili jednu z nejslavnějších civilizacích.
Egyptu vládli králové, kteřím se říkalo faraoni. Egypťané byli přesvědčeni, že faraon je zosobněním boha, nebeského HORA. Toho často zobrazovali jako jestřába. Věřili v posmrtný život. Byli pohřbínáni do pyramid společně se svými poklady.

EGYPŠTÍ ŠLECHTICI - lovili v bažinách kolem Nilu. K lovu vodního ptactva používali oštěpy.

KRÁL TUTANCHAMON - zemřel v 18 letech věku. Byl pohřben v Údolí králu, nedalekého města THÉB. Jeho zlatá maska patří k nejcenějším pokladům, které byly v starověkém Egyptě nalezeny.

KAMENNÁ SFINGA - má lidskou hlavu a tělo lva. Je vysoká 20 metrů. Chrání pyramidu v Gíze. Byla vytesána přes 4 500 lety.

KDYŽ TĚLO ZEMŘELÉHO - mumifikovali, vnitřní orgány(srdce,plíce,žaludek) vyjmuli a vložili do zvláštní schránky.

KOČKY - byly ve starověkém Egyptě posvátné. Klaněli se jim jako bohům a po smrti je mumifikovali.

FARAONI - byli pohřbeni v pyramidách. Pyramidy jako jediný ze sedmi divů světa zůstaly dodnes zachovány.

VELKÁ PYRAMIDA - se stavěla 20 let a na její stavbě pracovalo kolem 100 000 dělníků. Byly použity 2 miliony kamenných bloků. Uvnitř pyramidy se nachází faraonova pohřební komora.

Hodnocení: (hodnotilo 156 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info