Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Umění a Malířství ve Starověkém Římě

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Dějepis > Umění a Malířství ve Starověkém Římě
 
Titulek: Umění a Malířství ve Starověkém Římě
Datum vložení: 8.6.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Římané studovali architekturu a malířství. Byli vynikajícími stavitely a od Řeků převzali řecké typy sloupů, od Etrusků pilíř, klenbu a oblouk. Římané se považují za vynálezce betonu. Antický Řím obohatil evropské stavitelství o nové druhy staveb, které byly spojeny se společenským životem lidí a jejich praktickými potřebami. Vodovody zásobovaly města pitnou vodou a sloužily často zároveň jako mosty spojující systém římských silnic. Silnice obstarávaly rychlé spojení mezi jednotlivými částmi říše a Římem a pro svou dokonalost a pevnost jsou některé používany dodnes. Stavěli se také lázně, které se dokonce používají dodnes. Stavěli se taky nové typy chrámů - baziliky. Jejich obdélníkový prostor byl rozdělen sloupy na hlavní loď a boční prostory.


Hodnocení: (hodnotilo 318 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info