Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pyramidy II

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Dějepis > Pyramidy II
 
Titulek: Pyramidy II
Datum vložení: 3.2.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
PYRAMIDY II
Co jsou pyramidy, komu a k čemu sloužily, případně mají ještě sloužit, vůbec netušíme. Rovněž netušíme, proč mají pyramidy takové rozměry a orientaci, jakou mají. Hrobky z nich udělali až faraoni. Kdo, kdy, proč a jak pyramidy stavěl, se už asi nikdy nedozvíme. O tom můžeme pouze spekulovat. Dokonce jsou názory, že nebyly stavěny z jednotlivých kvádrů, ale bloky byly odlévány rovnou na místě. Nasvědčuje tomu přesnost, s jakou do sebe jednotlivé bloky zapadají, i když nejsou pravoúhlé. Dnešní technikou by nikdo takovou stočtyřicetimetrovou pyramidu nepostavil. Takové stroje neexistují.

Hodnocení: (hodnotilo 11 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info