Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Český Krumlov

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Dějepis > Český Krumlov
 
Titulek: Český Krumlov
Datum vložení: 17.6.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jedno z nejkrásnějších a nejlépe dochovaných historických měst v Evropě si právem vysloužilo zápis do světového kulturního dědictví UNESCO, je i jednou z našich městských památkových rezervací. Výstavné kostely a kláštery, náměstí i jkřivolaké uličky s renesančními domy, pozůstatky městského opevnění a především neobvykle rozlehnuté panské sídlo, pyšně zhlžející ze skalnatého ostrohu.
Hrad a zámek, po Pražském hradě druhý nejrozsáhlejší v celé ČR, založili kolem roku 1250pni z Krumlova, jedné z větví mocných jihočeských Vítkovců s pětilistou růží ve znaku. Počátkem 14. století vymřeli, majetky zdědili jejich příbuzní Rožmberkové a postupně vytvořili z Krumlova centrum svého rozsáhlého domina. Poté coco se poslední Rožmberk Petr Vok odebral v roce 1611 na věčnost, vlastnili tehdejší panství Eggenberkové a po nich Schwarzzenberkové.Dominantou celého areálu je velká gotická válcová věž, oblůečená do renesančního kabátu, z jejíhož ochozu je skvostný výhled na město.

Hodnocení: (hodnotilo 97 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info