Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Fyzika veličiny

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Fyzika > Fyzika veličiny
 
Titulek: Fyzika veličiny
Datum vložení: 25.11.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Fyzikální veličiny nám vyjadřují vlastnosti látek a těles, také všechny jejich změny a pohyb. U každé fyzikální veličiny se používá písmenné označení.

Dělení fyzikálních veličin
Fyzikální veličiny dělíme na základní => lze je považovat za vzájemně nezávislé, popisují nejzákladnější a vzájemně nezávislé fyzikální aspekty reality.
Odvozené jsou ty, které se stanovují podle jiných veličin.

Jednotky
Vedlejší jsou ty, které mají jednotky vedlejší např. základní metr vedlejší km. 2) dílčí 3) ostatní.)
Základní např. metr, kg.
Odvozené např. metr krychlový.
Dnes užíváme mezinárodní soustavu jednotek SI=>(Systeme International d'Unites)

Chyby v měření

Každé fyzikální měření je zatíženo chybou. Může to být kvůli vlastnosti tělesa, nedokonalostí měřícího přístroje nebo člověkem. Abychom chyby zmenšili, určitý objekt měříme vícekrát. Poté vypočítáme aritmetický průměr=>větší přesnost.


Délka
Je základní fyzikální veličina. Délka nám určuje rozměry, případně vzdálenost mezi tělesy. Její základní jednotkou je metr (odvozen od rychlosti světla ve vakuu => vzduchoprázdnu). Je rozměr ve vodorovném směru. U některých předmětů se rozměr určuje snadno např. ryba, ale u některých složitě např. kniha. Její značkou je písmeno l.

Hodnocení: (hodnotilo 52 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info