Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Subjekty trhu

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Ekonomika a Právo > Subjekty trhu
 
Titulek: Subjekty trhu
Datum vložení: 20.5.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kdo představuje na trhu nabídku a poptávku? Jsou to samozřejmě základní subjekty tržní ekonomiky, jimiž, jak už víme, jsou domácnosti, podniky a stát.
Členové domácnosti přicházejí na trh jednak nakupovat statky a služby, které potřebují ke své existenci, jednak nabízet svou schopnost pracovat (nabízejí práci), protože právě práce jim umožní vydělat si peníze potřebné k nákupům.
Představitelé podniků či jednotliví podnikatelé přicházejí na trh nejen se svým zbožím (statky či službami) v očkování, že je prodají, dostanou zpět peníze vložené do podnikání a dosáhnou zisku, ale také proto, aby na trhu nakoupili vše, co k podnikání potřebují, tzn. Práci, materiál, stroje apod. (viz schéma 1).Hodnocení: (hodnotilo 19 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info