Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Půda

Titulek: Půda
Datum vložení: 9.1.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Matkou půdy je vždy hornina, která tvoří podklad určitého uzemí. Pro její důležitost je Matečná hornina. Úlomky hornin, voda a půdní vzduch tvoří neživou složku půdy. Aby vznikala kvalitní půda, je třeba ještě činnosti mnoha organismů, které tvoří živou složku půdy.
V půdě můžeme rozlišit zbarvená patra, která nazýváme půdní horizonty. Podle velikosti určujeme půdní typy: z nejmenších částí jsou půdy jílovité, větší částí jsou půdy písečné a z těch největších jsou půdy hlinité. Hlavní půdy mírného pásu: nejúrodnější je černozem, méně úrodná je hnědá půda a nejméně úrodný je podzol. Neúrodné krajiny jsou pouště. Tam jsou pouštní a polopouštní půdy.

Hodnocení: (hodnotilo 268 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info