Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Fotosyntéza

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > Fotosyntéza
 
Titulek: Fotosyntéza
Datum vložení: 22.7.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Buňky nemohou žít bez energie, živin, vody a kyslíku. Živočišné buňky čerpají živiny z rostlinné nebo živočišné hmoty, kterou štěpí na jednodušší látky, a ty pak využívají ke stavbě vlastního těla i jako zdroj energie. Kyslík a voda se dostávají do buňky z okolního prostředí. Naproti tomu rostlinné buňky využívají energii slunečního záření k tomu, aby z oxidu uhličitého a vody syntetizovaly cukry - to je zákládní účel fotosyntézy. Cukry pak mohou využít k tvorbě ostatních potřebných látek, nebo jejich rozkladem získat enegrii. Vyšší rostliny, od travin až po mohutné duby, získávají vodu a mineralní látky ve většině případů svými kořeny. Oxid uhličitý proniká do listů drobnými průduchy na jejich povrchu. Svítí-li slunce, vznikají v důsledku fotosyntézy cukry a kyslík, který se uvolňuje do okolního prostředí. V noci využívají rostliny kyslík k štěpení cukrů.

Hodnocení: (hodnotilo 116 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info