Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hraboš polní

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > Hraboš polní
 
Titulek: Hraboš polní
Datum vložení: 4.4.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Je velký asi jako myš domácí. Má šedohnědou srst, kratší ocas, celý porostlý srstí, ušní boltce jsou na vrcholu zaoblené. Je typickým obyvatelem pole a louky, ale dovede se přispůsobit nejrůznějším životním podmínkám, žije v doupěti, které je nepříliš hluboko pod povrchem země. Většinou k němu vede více chodeb. Hraboš polní, je potravou pro celou řadu živočichů, jako jsou lasice kolčava, káně lesní, liška obecná, poštolka obecná nebo sovy. V některých oblastech, dochází, jednou za tři až pět let, k jeho přemnožení. Těmto létům se na venkově říká myší roky. Samice mívá 4 - 16 mláďat. Mláďata může mít až 12 krát do roka. Rodí se slepá, oči otevírají asi po osmi dnech. Hraboši se dožívají 4 - 5 let. Jsou aktivní hlavně v noci, kdy se vydávají za potravou. Jeden hraboš spotřebuje ročně 1kg potravy. Jsou to savci a obratlovci.

Hodnocení: (hodnotilo 74 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info