Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kočka domácí

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > Kočka domácí
 
Titulek: Kočka domácí
Datum vložení: 23.2.2021

 

squareVClanku:
id='square-ir'

Kočka domácí
Popis:
Obecné rysy stavby těla jsou stejné – kočka má dlouhé tělo s relativně krátkými končetinami, krátký krk, poměrně širokou a krátkou hlavu a středně dlouhý ocas. Bývají vysoké zhruba 40 cm a váží cca 4 KG ale však samci většinou váží více než samice (zhruba 5 - 7 KG). Srst je obvykle krátká, rovná a hebká.

Chování:
Popsat chování kočky domácí není lehké. Existují kočky temperamentní, flegmatické, cholerické, odvážné, bojácné, náladové, přátelské a jiné. Kočka není samotářské zvíře a potřebuje navazovat sociální kontakty s okolím. Mláďata vychovávají společně a vyhánějí vetřelce. K dospělým kocourům jsou tolerantnější, neboť ti pro ně nepředstavují takovou konkurenci a jsou vhodnými partnery na páření. Dospívající kočky si se svojí ulovenou kořistí rády hrají (pokud mají samozřejmě jiný zdroj potravy. Jsou to klidná zvířata, která prospí většinu dne. Pohybují se potichu a člověk o nich mnohdy ani neví. Koťata a mladí jedinci jsou divočejší a hravější. Divoce žijící kočky vybíjejí svou energii při lovu a v případných bojích s vetřelci. Kočky žijící v domácnostech, však možnost lovu nemají, a proto musí vybít svou energii jiným způsobem - hrou s majitelem, šplháním po škrabadle nebo jiných místech. Kočka jako domácí mazlíček si obvykle vytvoří pevný a něžný vztah se svým majitelem. Každá kočka si značkuje svoje teritorium. Kočky mají také rády lezení a šplhání ve výškách, např. po střechách, v policích nebo některé i po stromech. Proto pokud máte kočku v bytě či v domě je dobré kočce koupit kočičí strom nebo kočičí poličky.
Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info