Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Klaun Očkatý

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > Klaun Očkatý
 
Titulek: Klaun Očkatý
Datum vložení: 13.11.2022

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Klaun očkatý

• Zařazení: Ostatní živočichové• Výskyt: Afrika, Austrálie, Asie, Oceánie• Biotop: Moří a oceánů• Potrava: VšežravciKlauni očkatí se staly velmi populárními a velmi oblíbenými rybami mořských akvárií. Jméno klaun si získali na základě nápadně pestrého zbarvení a zvláštního kolísavého způsobu plavání. Z ekologického hlediska je velmi zajímavý jejich způsob života. Žijí v symbióze s sasankami. Sliz na povrchu těla rybky je po chemické stránce podobný slizu sasanky, která tak klauna nepovažuje za svoji kořist. Obvykle mezi žahavými rameny jedné sasanky a v jejím okolí žije pouze jeden pár, který si brání své teritorium. Živí se zooplanktonem a vláknitými řasami. Do rodu Amphiprion patří 27 nejrůzněji zbarvených druhů, které žijí v lagunách a korálových útesech tropických moří v hloubkách od 1 do 20m. Klaun očkatý dosahuje velikosti 8-10 cm a vyskytuje se v Indopacifiku, nejběžnější je v Andamanském moři. Žije v symbióze se sasankami druhu Heteractis magnifica a Stichodactyla gigantea. V akváriích se často i úspěšně rozmnožuje a dožívá obyčejně 3-5 let, někdy až 10 let. Tuto rybku proslavil známý animovaný film, díky kterému si vysloužila přezdívku „Nemo“.


Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info