Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Drogy

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Drogy
 
Titulek: Drogy
Datum vložení: 28.4.2006
Referát vložil: Janička..=o)

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Téměř každý člověk má nějaký zlozvyk, většinou jsou to maličkosti jako například kousání nehtů, ale existují i zlozvyky, které už nejsou tak zanedbatelné a formou závislosti jsou drogy.

Drogy jsou slovo, které se skloňuje denně ve všech pádech, mluví se o nich všude. V televizi, rádiu, píše se o nich v novinách, na internetu. Je to téma, které je v dnešní době bohužel hodně aktuální. Dříve věděl jen málokdo, co je to LSD, heroin, kokain nebo pervitin. Dnes je třeba marihuana úplně běžnou záležitostí, každý ji zná a dost mladých lidí s ní má i nějaké osobní zkušenosti. Také se v poslední době mluví o její legalizaci, ale podle mého názoru to není vůbec dobrý nápad. Je to sice měkká droga, ale droga to je a myslím, že od měkké "trávy", jak se také marihuaně říká, už není daleko k drogám tvrdým a s těmi to není vůbec jednoduché. Lidé, kteří je berou si stále namlouvají, že mají všechno pod kontrolou, ale opak je bohužel pravdou. Všichni okolo vidí, že se ten dotyčný žene dobrovolně do záhuby, jen oni si tuto pravdu dlouho neuvědomují nebo spíš nepřipouští. A v době, kdy to konečně dojde i jim, bývá už někdy pozdě.

Jakákoliv závislost je nějakým způsobem nebezpečná, ať už se jedná o alkohol, cigarety, automaty. Drogy jsou metlou lidstva. Z chytrého člověka dokážou udělat trosku. Ničí lidem životy a bohužel nejen těm, kteří s nimi začali, ale i jejich okolí, rodinám a přátelům.
Nechápu, proč s nimi někteří začínají. Říkají, že se po nich cítí uvolněně, sebevědomě, ale to je jen v počátcích. Pak se tyto stavy rapidně mění a tito lidé si sáhnou až na samé dno, ze kterého už nemusí být nikdy návratu.Hodnocení: (hodnotilo 135 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Drogy Jana, Kolovska 336 slov
Tento pribeh je podle skutecnosti je to o me a o moji kamaradce.Zacalo to asi ta
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info