Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

The Beatles

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Umění a Hudba > 310 > The Beatles
 
Titulek: The Beatles
Datum vložení: 7.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
The beatles
Nikdo by ani netušil že beatles bude někdy nejznámnější kapela snad na celém světě.Čtyři kluci z Lvierpoolu se potkali úplně náhodou a o pár let později určovali směr rockové hudby.
John Lenon, Paul McCcartney a Ringo Star se narodily všichni v roce 1940.George Harrison byl nejmladší, ten se narodil v roce 1943.
Jako úplně první členi kapely byli, G Harrison a P. McCartney. Ty se potkali v autobuse a hráli u Harissonů doma.Netrvalo dlouho a hned tu byl další člen John Lenon, kterého potkali na zahradní slavnosti a už v té době byl dobrým kytaristou.Když mněl do kapely přistoupit.V roce 1957 byla založena kapela the Beatles.
Nejdřív hrávali jen v nočních barech a bordelech, kde se drogovalo pilo atd.
V těchto barech se kluci sehráli při mnoha haodinách vystupování tak dokonale, že z nich už vlastně byla skvělá kapela.Později J. Lenon prohlásil, že Hraní v Hamburských barech je jeho jediné vyšší vzdělaní, kterého se mu dostalo.
Když se vrátile Beatles do Anglie oslnily tak velice fanoušků a pořád jich jen přibývalo.Pro ně už vlastně neexistovala konkurence.Jejich absolutní kariéru odstartoval v roce 1963 Brain Epstein Který vydal jejich první desku Please Me.Beatles se ale proslavit nechtěli.Bylo pro ně nejdůležitější hrát Rock and roll, prachy, cestování a holky.
Když odjeli na turné do Ameriky jejich sláva se už nedala zastavit.Sama britská královna je ocenila řádem Britského impéria, byla to velmy významná cena pro lidi, kteří se zasloužili o rozvoj království.
V roce 1970 seBeatles rozpadly, hlavně kvuli J. Lenonovi A jeho manželce.
Vvroce 1974 se chtěli dát opět Beatles dohromady, ale už se to nepovedlo.
Šance na obnovu skončily když byl John Lenon zastřelen jedním ze svých fanoušků kterému před pár minutami dal autogram.John Lenon zemřel roku 1980. 8.12. Poté 30.12 2001 ve 22:30 zemřel G. Harrison ve vyléčitelné nemoci.Hodnocení: (hodnotilo 132 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info