Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

The Beatles

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Umění a Hudba > 310 > The Beatles
 
Titulek: The Beatles
Datum vložení: 7.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
John Lennon
Paul McCartney
George Harrison
Ringo Starr

V roce 1957 založil John Lennon se svým kamarádem Stuartnem Suttciflem kapelu Quarry Man. V roce 1958 se ke kapele přidává Paul McCartney, který také seznamuje Johna Lennona s Georgem Harrisonem, který se také přidává ke kapele. O měsíc později Stuart Sutciffle umírá na krvácení do mozku.
V roce 1960 se ke kapele v Německu přidává Ringo Starr pravým jménem Richard Starkey. V roce 1962 kapela vydává svůj první singl Love Me Do.
Nejslavnější píseň Beatles byla v roce 1967 Sgt. Pepper lonely club band.
V roce 1970 McCartny kapelu opuští nechutným způsobem, že ani nikomu neřekne, že kapelu opouští.Hodnocení: (hodnotilo 74 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info