Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Linking park

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Umění a Hudba > 310 > Linking park
 
Titulek: Linking park
Datum vložení: 15.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Brad Delson a Mike Shinoda se znají už asi deset let, spolu chodili už na školu v Californii. Tam Delson taky potkal Roba Bourdona, budoucího bubeníka v kapele. Joseph Hahn se dostal k Linkin Park přes Mika, který chodil studovat malování do Pasadena Art Center, kde se s ním poprvé potkal. Posledním členem je zpěvák Chester Bennington z Arizony. Shinoda byl posedlý hip-hopem a z Delsona se stal nadějný kytarista, který má rád thrash metal, a všichni v té době poslouchali Guns ´N´ Roses a Metallicu. Dohromady se učili muzicírovat a skládat, hráli na různých večírcích pro kamarády a ještě stihli studovat. S Robem, Chesterem a Josephem pak pod Warner Bros. Records na přelomu let 2000/2001 vydali své debutové album Hybrid Theory (tak se měla původně jmenovat i celá kapela). Album má úspěch, v žebříčku prodejnosti The Billboard 200 dosáhli vynikajícího 9. místa (jen v Americe prodaly přes 2 miliony alb). K dalším úspěchům mohou zařadit i dvě nominace do udělování hudebních cen MTV za nejlepší rockový klip a nejlepší režii hudebního klipu Kapela o sobě tvrdí že hraje směs hard rocku, hip-hopu a elektroniky. Nejsou ale slyšet jenom kytary, sem tam zazní nějaká melodie na klavíru a ani samply nejsou k zahození, vždyť "Cure for the itch" na albu je celá nasamplovaná, čistě hip hopová záležitost. Texty si píšou sami, nejde ale o věci antispolečenské a proti systémové, pro tyhle kapely častější, spíš se zabývají nevydařenými vztahy. Zajímavá je taky absence jakéhokoli "fuck" nebo "shit" na celé desce, trochu netypické vzhledem k takovým Limp Bizkit.

· Chester Bennington
· zpěv
· 25 let
· Arizona
· 20.03 76'
· 20.03 76'

· Mike Shinoda
· sampling, zpěv
· 24 let
· Jižní Kalifornie
· 11.02 77'

· Joseph Hahn
· sampling
· 24 let
· Jižní Kalifornie
· 15.03 77'


Brad Delson
· kytara
· 24 let
· Jižní Kalifornie
· 01.12 77'


· Rob Bourdon
· bicí
· 22 let
· Jižní Kalifornie
· 20.01 79'


· Dave (phoenix)
· basskytara
· 24 let
· Jižní Kalifornie
· 08.02 77'Hodnocení: (hodnotilo 140 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info