Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kabát

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Umění a Hudba > 310 > Kabát
 
Titulek: Kabát
Datum vložení: 19.6.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Skupina Kabát byla založena v Teplicích roku 1983. Zakládajícími členy byli Milan Špalek a Tomáš Krulich. Později se ke skupině přidali Radek Hurčík a Josef Vojtek. Jako poslední tuto sestavu doplnil Ota Vána. V této sestavě kapela funguje od roku 1990 dodnes. První řadovou deskou u tohoto nakladatelství byla deska Má jí motorovou a následovaly živě Děvky, ty to znaj, Colorado země plná trpaslíků, Čert na koze jel, Mega hu, Go Satane go, Suma sumárum, Dole v dole a Corrida.
V roce 2002 oslavila skupina Kabát 10 let od vydání prvního alba. K této příležitosti vydala výběrové dvojalbum Suma sumárum, které vyšlo v listopadu 2001.
Hodnocení: (hodnotilo 411 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info