Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

The Offsprine

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Umění a Hudba > 310 > The Offsprine
 
Titulek: The Offsprine
Datum vložení: 7.10.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
The Offsprings

Žánr této kapely ROCK
První zmínky o Offsprings nenajdete pod tímto názvem, ale pod jménem Manic Subsidal, tak se totiž původně tohle seskupení jmenovalo. Lídr kapely Dexter Holland si na počátky vzpomíná asi takhle: "Tenkrát můj starší bratr dotáhl domů nějaké desítky místních kapel. Jejich muzika mi otevřela oči, bylo v ní tolik energie a melodií. Jednou za čas sme si zašli s kámošem někam zařádit, jinak nic zvláštního. Tohle byl zlom." Potřeba založit Rokovou kapelu v Dextrovi Americkém městečku vypukla po shlédnutí naprosto vyprodaného koncertu Social Distrotion. Společně s kamarádem ze sousední školy Gregem Krieselem tak založili vlastní kapelu Manic Subsidal. "S Gregem jsme si bezvadně rozuměli a skupina vlastně vznikla po jednom dni zkoušení. Hrát jsme tenkrát moc neuměli. Sehnali jsme ještě dva kluky a zahájili útok na ostatní kluby." Do kapely ještě přišel nový kytarista Noodles. Po tom, co odešel původní hudebník, přichází 16-tiletý teenager Ron Welty a kapela si mění jméno na The Offspring." vzpomíná Dexter.

Přibývalo koncertů a jméno The Offsprings se rozlétlo do okolí. V roce 1989 dostali příležitost vydat u malé firmy první album, jehož se prodalo kolem deseti tisíc kusů. Pokračují v kariéře a v roce 1992 spatřilo světlo světa další deska Ignition, která však ještě nebyla tou hlavní. Skutečný průlom přichází až o dva roky později, kdy se objevilo na trhu další CD Smash a začíná nová éra Offspringů. Nebudete tomu věřit, ale tihle kluci se lidem natolik líbili, že čísla prodejnosti se zastavila až na dvanácti milionech prodaných nosičů! Další počin už nebyl tak dobrý, ale stále je udržel na hvězdném nebi.
ČLENOVÉ KAPELY:
Dexter Holland vlastní Bryan Holland 29.12.1966 California
Noodles vlastním Kevin Wasserman 4.2.1943 Los Angles
Greg K vlastním Greg Kriesel 20.1.1965 California
Ron Welty 1.2.1971Hodnocení: (hodnotilo 74 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info