Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pes

Titulek: Pes
Datum vložení: 7.4.2006
Referát vložil: alžběta slováčková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pes
Pes je nejstarší domácí zvíře, za jeho předka je považován vlk.
Člověk si ho ochočil zřejmě už v době kamenné před více než 12 tisíci let. Lidé vyšlechtili víc než 400 různých plemen od velkých, jako je bernardýn, doga a novofoundlandský pes, až po nejmenší, mezi něž patří pekinéz a čivava.

Fena (samice psa)
Může mít dvakrát ročně 3-9, výjimečně až 15 štěňat. Psi jsou dobří a vytrvalí běžci se slabším zrakem, ale výtečným sluchem. Zcela bezkonkurenční je psí čenich. Tvrdí se, že je milionkrát dokonalejší než lidský. Psi odedávna pomáhali lidem jako hlídači, pomocníci při lovu a chovu dobytka, v severských zemích také jako tahouni saní. Někteří nám slouží i dnes: vodí nevidomé, pomáhají policistům, pátrají po drogách nebo obětech katastrof. Většinu psů však dnes lidé chovají jako společníka a přítele. Kdo by nechtěl mít věrného čtyřnohého kamaráda, sterým se dá zažít lecjaké dobrodružství?????

Hodnocení: (hodnotilo 604 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info