Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hroznýš královský

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Hroznýš královský
 
Titulek: Hroznýš královský
Datum vložení: 7.4.2006
Referát vložil: Iveta Ondrouchová

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Výskyt: Vyskytuje se od Mexika přes celou Střední Ameriku do Jižní Ameriky až po Argentinu, také na některých ostrovech v Malích Antilách.
Velikost: Obykle 3,5m, ale i přes 5m.
Charakteristika: V zajetí jednoznačně nejrozšířenější a také nejpopulárnější hroznýšovitý had možná had vůbec. Je oblíbený i pro svou klidnou povahu, přestože občas dochází i k pokousání tímto druhem. Zbarvení je světle šedé, béžové,žlutavé, růžové s velkými hnědými nebo hnědočervenými skvrnami, na ocase jasnějšími a kontrastnějšími. Vytváří několik poddruhů, které se také barevně liší. Hlava je typická, trojúhelníkovitá, dlouhé protažené tělo je od ní odděleno úzkým krkem.

Hodnocení: (hodnotilo 261 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info