Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Činčila

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Činčila
 
Titulek: Činčila
Datum vložení: 10.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Činčila je nádherné chundelaté zvířátko,které má jemný kožíšek,krásné kulaté očička a malé tlapičky.

Činčila mě zaujala pro své oči,srst a že není náročná na údržbu.Nemůže nic mokrého jíst pouze vodu a suché věci.Takže bych vám neradila ať jí necháváte samotnou doma,protože Vám všechno sní co máte ve váze a je to suché.Když už máte činčilu delší dobu,tak si na vás hezky zvykne a začne být tak trochu oprsklá.Je to u ní normální.Činčila doskočí do neuvěřitelně velké výšky.Mě připomíná skákáním veverku a když chodí po 2 tak klokana a když jí tak křečka.Činčila je noční zvíře,takže jí nedoporučuji někomu kdo má doma dítě a chtělo by si s ní přes den hrát,protože si na to třeba zvykne,ale pak bude mít zažívací potíže.V noci dělá ale pořádně rušno.Než jdete spát,měl by se jí dát speciální písek,který koupíte ve zverimexu a činčila se v tom každý den jakkdyby umyje.Je velmi čistotná.Činčilu si oblíbíte i kdyby jste nechtěli.

Doporučuji činčilu všem,kteří nemají přes den čas a chtěli by mít nějaké čistotné zvířátko,které je nenáročné na úklid a na jídlo,že činčila je ta pravá!A žije 22 let!Už nemusíte myslet na to,že pokaždé koupíte svému dítěti nějaké zvířátko například křečka nebo morče zvykne si jeden na druhého a pak umře.Na činčilu si zvyknete a bude žít s vámi velmi dlouho.Je to to nejlepší zvíře,které znám jako noční zvíře,které je nenáročné.

Hodnocení: (hodnotilo 109 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info