Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Babočka paví oko

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Babočka paví oko
 
Titulek: Babočka paví oko
Datum vložení: 13.9.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Znaky: Délka křídel 3 cm, u samic trochu větší. Čtyři velké oční skvrny na vrchní straně křídel. Barva křídel je hnědočervená.

Stanoviště: Žije do 2500 metrů nad mořem. Létá v řídkých lesích, otevřené krajině, na loukách, v zahradách, v parcích i uprostřed měst.

Rozšíření: V celé Evropě až k šedesátému stupni severní šířky. Nežije a Krétě. Nežije v severní Africe.

Výskyt: Patří k našim nejhojnějším motýlům. V teplých letech létá až na sever. Podle počasí se mění počet motýlům.

Motýl: Na jihu a v teplých krajích jsou dvě generace. První generace žije od června do července a druhá generace žije od srpna do května. Přezimuje na chráněných místech ve sklepích, ve stromech apod.

Housenka: První generace květen až červeń, druhá generace červen až srpen. Na severu je pouze jedna generace. Housenka je černá s bílými skvrnami.

Hodnocení: (hodnotilo 253 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info