Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bělásek ovocný

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Bělásek ovocný
 
Titulek: Bělásek ovocný
Datum vložení: 13.9.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Znaky: Délka křídel 3.5 cm, patří mezi větší druhy bělásků. Má černá žilkovitá křídla, která jsou někdy průsvitná.
Stanoviště: Žije všude v otevřené krajině, v zahradách a na loukách. Dříve byl hojný v ovocných sadech, kde působil velké škody. Následkem chemizace na mnoha místech vyhynul. Nyní žije jen v extenzivně využívané krajině a chráněných územích.
Rozšíření: Žije v Evropě až k 60. stupni severní šířky. V Anglii již vyhynul. Chybí na Sardinii a Korsice. Obzvláště hojný je v severní Africe, Maroku a Alžírsku.
Výskyt: Dříve byl velmi hojný. Moderní ovocnářství výskyt silně ovlivnilo. Je zajímavé, že se však někdy objeví masově a náhle zase zcela vymizí.
Motýl: Má jen jednu generaci (od května do července).
Housenka: Žije v srpnu až červnu. Přezimuje v kukle. Housenka je popelavě šedá, na hřbetě se dvěma oranžově červenými širokými podélnými pruhy.

Hodnocení: (hodnotilo 64 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info