Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Otakárek fenyklový

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Otakárek fenyklový
 
Titulek: Otakárek fenyklový
Datum vložení: 13.9.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Znaky: Má štíhlé tělo a menší hlavu. Tykadla jsou na konci rozšířená. Chloupky na předních nohách slouží jako čistící kartáčky. Zadní křídla má vykrojená a vybíhá do ostruhy. Na křídlech má žlutočernou kresbu.
Stanoviště: Žijí do 2000 metrů nad mořem. Létají v zahradách, kde roste mrkev a kopr. Na lukách vyhledávají divokou mrkev, kmín a mnoha dalších bylin.
Rozšíření: Žije v Evropě až na sever a v severní Africe. Dříve nebyl vzácný, ale dnes je jeho výskyt mnohem menší.
Výskyt: Dříve patřil k hojným motýlům. Změny v zemědělství způsobily, že v některých zemích se dostal až na pokraj vyhynutí.
Motýl: V severní Evropě, kde je léto kratší, se vyvíjí jen jedna generace motýlů od června do srpna. Na jihu, kde je léto delší, jsou generace dvě a v severní Africe dokonce tři. Tam motýli létají od dubna do října. Vývoj trvá několik týdnů. Po oplození a nakladení vajíček samičky brzy hynou. Sají nektar a trochu rosy.
Housenka: Housenka je zpočátku černá s červenými hrbolky a velkou bílou skvrnou na hřbetě. Později zezelená s černým kroužkováním a na každém článku šest žlutočervených teček.

Hodnocení: (hodnotilo 123 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info