Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Platýs

Titulek: Platýs
Datum vložení: 24.10.2006
Referát vložil: Veronika

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Platýsi
řád mořských kostnatých ryb

Čeled: Platýsovití
Oči uloženy pouze na jedné straně těla (obvykle na pravé) - plůdek má normální rybí tvar, teprve během dospívání nabývají typicky zploštělého tvaru a dochází k přesunu očí na jednu stranu. Hřbetní ploutev přechází až na hlavu. Plavou pomocí pohybu hřbetní a řitní ploutve.

Platýs nejvetší je velmi ceněná ryba pro svuj hospodářský význam, velmi si ji cení i sportovní rybári. Má výborné maso. Loví se pomalým vlácením u dna. Žije do hloubky 50 m, dosahuje hmotnosti až 25 kg.

Platýs velký je ryba žijící a živící se u dna. Je doslova a dopísmene převrácená na levý bok. Jen oko se posunulo tak aby nerylo do písku a je nahoře. Míra je 28cm ,hmotnost až 7 kg. Je to hospodářsky důležitá ryba, ceněná též sportovními rybáři.

Hodnocení: (hodnotilo 114 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info