Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Slon

Titulek: Slon
Datum vložení: 3.12.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Slon je velmi chytré zvíře s výbornou pamětí. Známe dva druhy slonů - africký a indický.

Slon africký - žije v africké savaně, polopoušti, v lesích na pláních i v hornatých oblastech. Je o něco větší než slon indický, má větší uši a na chobotě dva prstíky. Kly narůstají jak samcům tak i samicím. Slon indický - žije v JV Asii, na Sundanských ostrovech, na Cejlonu, kde obývá džungli a lesy. Místy se používá jako pracovní zvíře v lese. Oba druhy se živí travou, listím, plody, výhonky, větvemi, keři a kůrou stromů. Jídla spotřebují opravdu hodně za jeden den až 400 kg. Udržují v přírodě rovnováhu mezi lesy a savanami. Samici se rodí jedno mládě, které váží asi 100kg a měří okolo 1 metru. Den malého slůňátka začíná bahenní koupelí, kterou mu připraví jeho maminka.

Chobot - hlavní znak všech slonů, jim slouží k mnoha věcem: podávají si jím jídlo i z výšky kam by se jinak nedostali, jeho špičkou dokáží uchopit i malý knoflík, s jeho pomocí pijí a také se jím kropí vodou nebo posypávají prachem, když se potřebují ochladit. Chobotem se také zdraví. Mají velikou sílu, ale ani ta je neochránila před lidskou chamtivostí. Během několika desítek let, vyvraždili pytláci obrovské množství slonů. Jen pro jejich kly. V mnohých oblastech Afriky se ocitli na pokraji vyhubení. Naštěstí existují lidé, kterým to není lhostejné a díky jejich velikému úsilí, se sloni pomalu vracejí do míst, kde již téměř vymizeli.

Hodnocení: (hodnotilo 119 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info