Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pes

Titulek: Pes
Datum vložení: 18.12.2006
Referát vložil: Helena Kotěrová

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pes je nejstarší domácí zvíře. Za jeho předka je považován vlk. Člověk si psa ochočil zřejmě už v době kamenné před více než 12ti tisíci lety. Člověk a pes se si projevují náklonnost, hrají si spolu, pracují spolu. Člověk využívá psa nejrůznějším způsobem-strážce, pomáhají policistům, průvodce, lovce, bojovníka, při chovu dobytka, v severních zemích jako tažné zvíře nebo jako svého kamaráda. Psi jsou dobří a vytrvalí běžci a také s výtečným sluchem. Zcela bezkonkurenční je psí čenich. Tvrdí se, že je milionkrát dokonalejší než lidský. Zrakem nevnímají barevně, vidí především bílou, černou a různé odstíny šedé. Jejich organismus je velmi citlivý na vibrace, takže dovedou předem varovat před zemětřesením. Reagují pouze na skutečná zemětřesení, neškodné záchvěvy půdy je nevyplaší. Účinnou zbraní psa jsou zuby. Svým chováním předává informace o sobě, kdy má radost, kdy si chce hrát, kdy je smutný a kdy má jiné potřeby. V současné době je přes čtyři sta plemen psů. Koncem minulého století začala být plemena psů rozdělována do skupin. Většina psů však dnes lidé chovají jako společníky a přátele. Kdo by nechtěl mít čtyřnohého kamaráda?

Hodnocení: (hodnotilo 201 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info