Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Camargský kůň

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Camargský kůň
 
Titulek: Camargský kůň
Datum vložení: 6.1.2007
Referát vložil: Adéla Kandrnálová

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Na jihu Francie v oblasti bažinaté delty Rhony se setkáte s malými stádečky bílych koní a černých býků. Nacházíte se v provincii Camargue, která je domovinou polodivokých camargskych koní. Je to nehostinná a bažinatá pustina zaplavovaná mořem, kde vane mistrál-severní vítr, který nedovolí rostlinám řádný vzrůst. Léta jsou zde horká, zimy kruté. Část oblasti byla vyčleněna jako rezervace-laguna Étang de Vacarés o rozoze 6880 ha je hnízdištěm vzácných ptáků(včetně plameňáků) a odnepaměti také domovem proslulých camargských černých býků a bílých koní.

Hodnocení: (hodnotilo 124 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info