Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

bakterie EN

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > bakterie EN
 
Titulek: bakterie EN
Datum vložení: 16.12.2007
Referát vložil: elisnovotna

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Bakterie
Bakterie jsou jednoznačně nejrozšířenější skupina organisnů na světě. Je možmo je nalézt v půdě, ve vodě, ovzduší i jakožto symbionty uvnitř a na povrchu mnohobuněčných organismů. Vyskytují se mezi nimi druhy, které se specializují na osidlování prostředí, kde by ostatní organismy mohly přežít jen stěží (vroucí voda v sopečných jezerech, nejvyšší vstvy atmosféry). Některé druhy jsou schopni dle výzkumů přežít i ve vesmíru - ve vákuu o teplotě - 270 stupňů celsia. Studium bakterií se zabývá bakteriologie, za jejihož zakladatele je povašován Robert Koch.


Hodnocení: (hodnotilo 69 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info