Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pekinský palácový psík

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Pekinský palácový psík
 
Titulek: Pekinský palácový psík
Datum vložení: 24.3.2008
Referát vložil: Karolka

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pekingský palácový psík (pekinéz)

CHARAKTERISTIKA : Společenský pes. Velmi milý přátelský! Vhodný pro začínající chovatele.
VÁHA : Pekinéz váží asi 4 až 5 kg. Pro jeho stravu se hodí granule a občas také konzervy.
SRST : Srst je bohatá a dlouhá, s hustou podsadou. Srst pekinéze může být nejrůzněji zbarvená. Standard povoluje všechny barvy a jejich kombinace kromě albinotické a játrově hnědé. U jednobarevných jedinců je žádána tmavá maska.
PÉČE : Srst vyžaduje intenzivní péči. Naučte štěně považovat péči o srst za něco příjemného, čímž předejdete tomu, že se česání a kartáčování později zvrhnou v souboje. Nezapomínejte především na srst ve slabinách, na břiše a mezi končetinami, protože tam se nejrychleji zacuchá. Během kartáčování – ale i před ním či po něm – můžete do srsti nasypat trochu mastkového prášku nebo suchého šamponu. Dobře ošetřujte i obličejové záhyby, protože zde se rychle vytvářejí záněty. Zastřihávejte přebytečné chlupy mezi polštářky na tlapkách. Pokud považujete péči o srst za nutné zlo, psa „pracného“ plemena, jako je toto, si raději nekupujte.
POVAHA : Přítulný, ale nezávislý, podmanivým způsobem důstojný, inteligentní, někdy poněkud svéhlavý a zaměřený sám na sebe, odvážný, na cizí lidi si zpravidla příliš nepotrpí. Pekinéz si sám vybere svého pána.
VÝCHOVA : I když si pekinéz nenechá poroučet, budete jej muset naučit základním pravidlům, nechcete-li mít později doma náladové zvířátko, které si dělá, co chce. Pochvalte jej, když udělá něco dobře, a netrestejte jej příliš tvrdě, když udělá chybu. Tak dosáhnete nejlepších výsledků. Potrestaný pekinéz bude velmi zmatený a uraženě se stáhne do sebe.
SPOLEČENSKÁ CHARAKTERISTIKA : Toto plemeno má obvykle jen málo problémů se společností ostatních zvířat , i když vše záleží na míře zespolečenštění psa. Protože pekinéz není rád vyrušován ze svého klidu, nehodí se tolik do rodiny s malými dětmi.
POHYB : Vzhledem ke své tělesné konstituci pekinézové příliš nemilují dlouhé procházky. Protože pekinéz nepotřebuje mnoho pohybu, je to ideální městský pes, velmi vhodný pro lidi nepříliš sportovně založené.

Hodnocení: (hodnotilo 14 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info