Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kůn Převalského-Eguus przewalskii

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Kůn Převalského-Eguus przewalskii
 
Titulek: Kůn Převalského-Eguus przewalskii
Datum vložení: 26.3.2008
Referát vložil: karosaurus

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Délka těla je 2,2-2,8m, ocas0,9-1,1m, hmotnost 200-300kg. Je to menší druh koně se štíhlími a silnými končetinami, relativně dluohým a štíhlím krkem, mohutnou hlavou a dopředu nastavenými ušními bolci. Jeho srst je v létě hustá, krátká a vlnitá, v zimě hustá, silná a dlouhá. V létě je zbarven stejnoměrně žlutavě hnědě až špinavě žlutě, v zimě je srst světlejší. Kůn Převalský je jediným předkem všech dnešních domácích plemen koní. Rozšířen byl původně v Mongolsku a severní Číně, dříve možná i část centrální Asie, na západ až k Volze.

Hodnocení: (hodnotilo 134 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info