Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vážky

Titulek: Vážky
Datum vložení: 29.3.2008
Referát vložil: MByrtus

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ústní ústrojí vážek je kousací, u larev přetvořené ve vychlípitelné uchvacovaní zařízení, tzv. masku. Hlava je velká, skoro příčná a velmi pohyblivá, tykadla krátká, štětičkovitého charakteru. Dva páry blanitých křídel s hojnou žilnatinou odstávají od těla a nedají se sklopit dozadu na zadeček (charakteristické pro skupinu primitivního hmyzu starokřídlí, kam patří vážky společně s jepicemi a dalšími). Zadeček je válcovitý a ukončený kratičkými štěty. Vývody pohlavních ústrojí jsou nepárové - u samců je možné nalézt pomocné kopulační ústrojí na 3. nebo 4. břišním článku. Nohy míří kupředu a jsou uzpůsobené k uchvacování kořisti za letu. Vážky žijí dravě, některé druhy mohou ničit plůdek ryb.
Je známo 3500 druhů, které se člení na dva podřády.

Hodnocení: (hodnotilo 333 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info