Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

čmelák obecný

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > čmelák obecný
 
Titulek: čmelák obecný
Datum vložení: 10.5.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
ČMELÁK ZEMNÍ
BOMBUS TERRESTRIS

Čmelák zemní obývá jehličnaté lesy. Čmelák je celý chlupatý. Po dobu svého života jí pyl a pije vodu. V ČR existují 2 druhy čmeláků ČMELÁK ZEMNÍ a ČMELÁK SKALNÍ. Čmelák zemní je 24 - 28 mm velký. Hnízdo si buduje pod zemí až 1,5 m hluboko. Hnízdo je stavěno z lesního materiálu. Do buněk nosí pyl a nektar. Pak samička snese do komůrek vajíčka. Po zakuklení za 20 dnů se začínají líhnout nové dělnice. Na podzim dělnice zahynou a mladé na jaře snesou larvy a vše se opakuje jako předtím. V hnízdě je kolem 3000 jedinců. Čmeláci jsou u nás v ČR chráněni !!!!!! Proto jim prosím neubližujte !!! Čmelák je užitečný hlavně na polích, kde opylovává jetel. Má velký sosák, proto se dostane na nepřístupná místa květu jetele.Hodnocení: (hodnotilo 294 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info