Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

kocka domaci a kocka divoka

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > kocka domaci a kocka divoka
 
Titulek: kocka domaci a kocka divoka
Datum vložení: 22.5.2008
Referát vložil: zuzik

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kočka domácí má měkkou srst. Její pohyb je proto tichý. Koťata si ráda hrají, je to příprava v lovu v dospělosti. Zatím co psi kořist při lovu uštvou, kočka loví skokem. Na kořist nejprve vyčká anebo se k ní potichu přiblíží, a pak skočí. Při lovu a šplhání po stromech využívá zatažitelné drápy. Kočka může lovit i za šera nebo ve tmě. To jí umožňují zřítelnice očí, které se ve tmě roztahují. Do oka tak vniká světlo, které jiní živočichové nevnímají. Má i velmi dobrý sluch.

Kočka divoká může vážit až 1,2kg. Může dosáhnout délky 47-78cm. Kočka divoká má také větší tělo a větší vousky a menší uši. Je zbarvena šedohnědě až šedožlutě, s výrazným pruhováním na hřbetě, ocase a nohách.

Hodnocení: (hodnotilo 19 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info