Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jedovatí cizokrajní hadi

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Jedovatí cizokrajní hadi
 
Titulek: Jedovatí cizokrajní hadi
Datum vložení: 10.12.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jedovatí cizokrajní hadi

Nejvíce jedovatých hadů žije bezesporu v Austrálii. Na tomto kontinentu žijí neobvyklí hadi, kteří se odlišují od jinde žijících hadů. Tito hadi využili vhodných podmínek a absenci přirozených predátorů a osadili téměř každý volný biotop.

Za nejjedovatějšího hada světa se považuje australská pakobra, která žije v řídce obydlených oblastem jihozápadního Queenslandu a v Austrálii.

Nejdelším jedovatým hadem je kobra královská, která dorostla do délky 5 a půl metru. Tělo kobry je olivově zelené s příčnými pruhy. Žije v indických džunglích, Indonésii a na Filipínách. Stejně jako všechny druhy kober v ohrožení vztyčí tělo.

Nejtěžším jedovatým hadem je údajně chřestýš kostkovaný, který při zhruba 2,5 metrové délce, může dosáhnout až 13 kg. Žije v pouštních oblastech na jihovýchodě Spojených států. Typická pro všechny chřestýše je schopnost vydávat chřestivý zvuk rychlým kmitáním konce ocasu.

Korálovec žlutavý, který dosahuje délky asi 60 centimetrů, je jedním z nejbarevnějších druhů hadů, jenž známe. Najdeme jej především v jižních oblastech USA a v Mexiku. Živí se hlavně malými plazy a hady. Korálovec žlutavý je značně jedovatý a nebezpečný i pro člověka.


Zmije gabunská žije v západní a střední Africe. Její zuby dosahují délky až 50mm .Tyto zuby jsou duté, bez rýh a připomínají injekční stříkačku. Její tělo je velmi tlusté a zavalité. Má velkou trojúhelníkovitou hlavu. Je to líný a pomalý had. Loví savce, ptáky a plazy. Různé vzory na jejím těle připomínají přesýpací hodiny.

Hodnocení: (hodnotilo 144 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info