Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Delfín skákavý

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Delfín skákavý
 
Titulek: Delfín skákavý
Datum vložení: 29.11.2010
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Delfín skákavý je savec, měří 2 - 4 metry a váží okolo 500 kg. Je to běžný druh, vyskytuje se téměř po celém světě kromě polárních regionů. Základní zbarvení tohoto druhu delfína je: temně šedý nebo černý hřbet přecházející v krémovou spodinu.
Tento největší druh z delfínů vybavených zobákem je známým umělcem delfinárií. Ve skutečnosti se jedná pravděpodobně o dva druhy, delfína skákavého a menšího delfína Ehrenbergova. Delfíni skákaví z oblastí kolem pobřeží v tropech jsou průměrně 2 metry dlouzí a mají dlouhé ploutve. Ve studenějších, otevřených oceánech jsou skoro 2x větší a ploutve mají proporčně menší. V různých místech areálu se liší tito delfíni způsobem skákání, metodami lovu, zvuky a volacími signály.

Hodnocení: (hodnotilo 128 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info