Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Puma

Titulek: Puma
Datum vložení: 21.5.2011
Referát vložil: bulvar

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Popis: Výška v kohoutku - 61cm – 76 cm
Délka s ocasem - 148 cm – 325 cm
Hmotnost - 27 kg – 104 kg

Znaky: - štíhlá svalnatá šelma
- malá hlava
- krátké kulaté uši
- silné končetiny a dlouhý ocas
- jednobarevné, žlutohnědé, červenohnědé a hnědošedé zbarvení srsti


Puma žije téměř na celém Americkém kontinentu. Samci jsou o polovinu větší než samice. Pumy žijící v mírném pásu jsou větší než pumy žijící v tropickém pásu. Pumy dokážou skočit až do dálky 12 m a do výšky 5 m výborně šplhají a plavou. Pumy se velice podobají kočce domácí a jsou to malé šelmy patřící mezi kočky.
Pumy jsou velice přizpůsobené podnebí a nadmořské výšce. Občas se po ochočení chovají v zajetí jako domácí mazlíček. Žijí samostatně a setkávají se jen při páření. Samice jsou březí 90 – 100 dní, rodí v doupatech a porodí 2 – 3 mláďata vážící do 500 g. Matka kojí 3 měsíce a mláďata s matkou žijí až 2 roky společně. Dospívají kolem 30 měsíců, ale rozmnožují se až když mají vlastní teritorium. Pumy se v přírodě dožívají 8 – 10 let a v zajetí mohou žít i přes 20 let.
Pumy loví nejraději kopytníky jako je například jeleni, bobři, pásovci, divoká prasata, zajíci, hlodavci a další drobné živočichy i hmyz. Loví také predátory jako jsou kojoti a aligátoři. Útoky na člověka jsou velice ojedinělé. Pumy si svoji kořist zahrabou pod půdu a uschovávají si ji před masožravými predátory. Jediný přirozený nepřítel pumy je medvěd baribal.

Hodnocení: (hodnotilo 25 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info