Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Sloni

Titulek: Sloni
Datum vložení: 21.5.2011
Referát vložil: bulvar

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Sloni jsou největší suchozemská zvířata, patří mezi savce. Žijí v Africe a Indii. Slon africký měří až 4 m a váží přes 6 tun, má větší uši a delší chobot než slon indický. Sloni se používají především k lovu a nošení břemen a kácení stromů. Život slonů je ohrožen, jsou zabíjeni pro slonovinu z jejich klů. Kly jsou prodloužené a zašpičatělé přední zuby. Z nich se vyrábí nástroje, ozdoby a zbraně. Živí se trávou, kůrou, listy a větvemi a zkonzumují okolo 180 kg potravy denně. Dorozumívají se jednoduchým jazykem – vydávají hluboké vrčení a dunění a také doteky chobotem. Ten sloni využívají i k trhání trávy a k nasávání vody, kterou si pak vstřikují do tlamy. Chobot může dosáhnout délky 3 m. Sloni žijí v malých rodinných klanech. Stádo slonů vede vždy stará slonice, která udržuje pořádek a rozhoduje, kterým směrem se stádo vydá. Samice jsou březí 22 měsíců a rodí 1 mládě. Sloni se mohou dožít až 90 let.

Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info