Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Gepard

Titulek: Gepard
Datum vložení: 27.9.2011
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Gepard je řád:šelmy čeleď:kočkovití a, rod a druh:acinonyx jubatus.Gepard je nejrychlejším pozemním živočichem na světě.Při lovu kořisti dokáže na krátkou vzdálenost dosáhnout rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu.Ani ta ho bohužel neochrání před zbraněmi lovců.Tělesné rozmery:délka:od hlavy po kořen ocasu130-150cm,ocas60-80. Rozmnožování:pohlaví dospělost:ve 2.-3.roce Období rozmnožování:celoročně Dělka březosti:90-95 dní Velikost vrhu:až 5 mláďat většinou však jen 2-4. Způsob života:chování:samice jsou samotářské,samci žijí v malých tlupách.Potrava:rozličné druhy gazel,zajíci,hlodavci a občas i zebry. Délka života:ve volné přírodě přibližně 12 let,v zajetí o něco déle. Příbuzné druhy:Nemá blízké příbuzné.Silně ohrožený poddruh geparda,Acinonyx jubatus venaticus,žije v Asii.

Hodnocení: (hodnotilo 70 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info