Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Veverka Obecná

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Veverka Obecná
 
Titulek: Veverka Obecná
Datum vložení: 15.3.2013
Referát vložil: AnetkaRothova

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Veverka je dobře přisbůsobena k pobytu na stromech. Veverka obecná obýva rozsahla uzemí Evropy a Asie. Žije od Britskych ostrovů na zapadě až po Kamčatku a Japonska. Žije v jehličnytych, smíšenych i listnatych lesích, ve velkych zahradach, na hřibitovech a parcich. Zbarvení srsti byvá různe, od rezave, aš přes šedou a černou. Spodní čast těla je bíla. Barva srsti ma určitou souvislost s tím, kde veverka žije. Rezavych veverek je více v ninžšich oblastech a těch tmavych horach. Hmotnost: 21

Rozmnožuje se zpravidla dvakrát ročně pářením a to v měsících únor až březen a květen až červen. Březost trvá 38-39 dní, samice rodí obvykle 3-10 mláďat .


Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info