Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Chilli papričky velké

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Chilli papričky velké
 
Titulek: Chilli papričky velké
Datum vložení: 31.3.2009
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jsou to plody především exotických druhů křovitých paprik, rostoucích v tropech a subtropech Indie, Číny, Japonska, Vietnamu, Afriky, Jižní a Střední Ameriky - zvláště Mexika. Ostré papriky obsahují více palčivé látky kapsicinu, dále barviva, silice, také vitamíny (C, karotén, B), minerály apod. Nedoporučují se při podrážděném žaludku a nemocích střev, ale v přiměřených dávkách působí na žaludek lépe než pepř. V pokrmech je kombinujeme zpravidla se sladkou paprikou. Přidávají se do pokrmů celé - na porce pro 4 osoby stačí 1 - 2 ks - nechají se povařit a vyjmou se. Hodí se do gulášů, zelných pokrmů, mexických, indických a čínských jídel, drštkové polévky, dušených směsí zeleniny a rýžových pokrmů.
Chilli papričky velké jsou odrůda Aji Mono a jsou pěstované v Číně. Velice pěkné papričky s pálivostí kolem 100000 SHU. Používají se převážně v celku a to na nakládání zeleniny nebo třeba do utopenců.

Související produkty

Chilli pikant
Sladké chilli pěstované v Kalifornii

Chilli papričky malé
Odrůda Bird's Eye, jedna z nejostřejších

Chilli mleté
Velice ostrý prášek z čínských papriček

Chilli drcené
Výborné do mlýnků nebo do kořenících směsí.

Cayenský pepř
Ostré chilli s pepřovým aroma

Hodnocení: (hodnotilo 19 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info