Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

BLATOUCH

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > BLATOUCH
 
Titulek: BLATOUCH
Datum vložení: 27.5.2010
Referát vložil: sarakamoska

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Je to vytrvalá rostlina, kterou najdeme v bažinatých a lužních lesích. Vyskytuje se na mokrých loukách, na březích potoků a rybníků, v příkopech, všude tam, kde je vlhko nebo kde jsou zaplavovaná území. Vyskytuje se hojně. Blatouch je asi 15 – 40 cm vysoký (někdy až 80 cm). Stonek – lodyha je zelený, dutý a lysí. Přízemní listy mají dlouhé řapíky, čepele mají ledvinitý tvar, okraje vroubkované, tmavě zelené a matně lesklé. Horní listy jsou přisedlé. Blatouch kvete od března do června mastně lesklými žloutkově žlutými květy o velikosti asi 4 cm. Květ se skládá z 5 kališních lístků. Blatouch je víceletá rostlina. Je mírně jedovatý. Semena blatouchu plavou na vodě a tak se rozšiřují. Květy vylučují mnoho nektaru. Rostlina má ostrou chuť. Nedoporučuje se používat listy do bylinkových salátů ani nerozkvetlá poupata jako náhražku kaparů.

Hodnocení: (hodnotilo 21 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info