Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Námel

Titulek: Námel
Datum vložení: 20.11.2013
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Námel neboli Paličkovice nachová je zdrojem jedovatých alkaloidů a pokud dojde k rozemletí většího počtu námelů do mouky, může požití z ní vyrobených potravin způsobit otravu: ergotismus. Avšak některé alkaloidy z námele se používají k výrobě léčiv nebo drog (např. LSD). Paličkovice nachová obsahuje především tyto látky: ergotamin a ergotoxin, které mají halucinogenní účinek, používají se v porodnictví a v interní medicíně především na hladké svalstvo.

Existuje teorie, že námel byl součástí rituálního nápoje užívaného v antickém Řecku při obřadech Eleusinských mysteriích.

Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info