Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zánět hltanu

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Zánět hltanu
 
Titulek: Zánět hltanu
Datum vložení: 6.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Akutní zánět hltanu je obvykle virového původu, může být také vyvolán β-hemolytickými streptokoky skupiny A, Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae nebo jinými bakteriemi. Projevuje se bolestmi v krku a bolestí při polykání. Rozlišení virového a bakteriálního zánětu hltanu pouze na základě prostého fyzikálního vyšetření pohledem je obtížné. Při obou formách je hltanová sliznice nastříknutá až zarudlá a může být povleklá pablánami nebo ostrůvky hnisu. Při obou formách se také vyskytují horečka, zduření krčních uzlin a zvýšení počtu bílých krvinek v krvi, nicméně při bakteriálním zánětu jsou tyto příznaky výraznější.

Léčba zahrnuje podávání aspirinu, který mírní obtíže, a klid na lůžku. Antibiotická léčba je vyhrazena obvykle jen pro případy s pozitivním výsledkem kultivace na β-hemolytického streptokoka skupiny A. U tohoto typu faryngitidy se jako primární prevence revmatické horečky doporučuje penicilin G nebo V po dobu 10 dnů.

Hodnocení: (hodnotilo 25 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info