Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Alternativní medicína

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Alternativní medicína
 
Titulek: Alternativní medicína
Datum vložení: 29.5.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
AKUPRESURA
starověká čínská a japonská léčebná masážní metoda, jež používá tlak konečků prstů v určitých bodech na těle k tišení bolesti. Tyto tlakové body leží podél meridiánů - neviditelných kanálků v těle - používaných akupunkturou. Akupresura vyrovnává průtok energie čchi produkcí v meridiánech.

AROMATERAPIE
Používá koncentrované rostlinné oleje - např.: bergamotový, eukalyptový a růžový - k d léčbě potíží, jako je stres, bolesti hlavy a zánět kloubů. Aromaterapeuti vmasírovávají extrakty, neboli vonné oleje, do kůže. mohou také být inhalovány, anebo přikápnuty do koupele.

HYPNOTERAPIE
Používá sugesce v hypnotickém stavu k léčení stresu, fóbií, a závislosti na tabáku a alkoholu.

LÉČBA BYLINKAMI
Už po tisíciletí se používají léčivé bylinky k léčbě různých nemocí.

AKUPUNKTURA
léčba nemocí, pomocí vpichování speciálních jehel do jednoho či více z 2000 specifických bodů, ležících podél neviditelných kanálků - meridiánů. Předpokládaný vliv této starověké, čínské léčebné metody spočívá v řízení průtoku energie čchi těmito meridiány. Používá se v léčbě kloubů, alergií, bolestí zad a mnoha jiných nemocí.

HYDROTERAPIE
Použití vody ke stimulaci vlastních léčebných sil těla je založeno na tom, že voda je nezbytná pro život. Léčba spočívá v horkých a studených koupelích, parních lázních a provádí se v lázních a na zdravotních farmách.

TERAPIE TANCEM
Použití pohybů těla k vyjádření hluboce skrytých myšlenek, obtížně vyjádřených slovy. Využívá se k léčbě deprese a úzkosti i u vážnějších duševních chorob.

POUŽITÁ LITERATURA: VELKÁ OBRAZOVÁ VŠEOBECNÁ ENCYKLOPEDIE

Hodnocení: (hodnotilo 58 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info