Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Praseší chřipka / Mexická chřipka / VIRUS A H1N1

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Praseší chřipka / Mexická chřipka / VIRUS A H1N1
 
Titulek: Praseší chřipka / Mexická chřipka / VIRUS A H1N1
Datum vložení: 22.5.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Prasečí chřipka /mexická chřipka/VIRUS A H1N1

Vir kmene A/H1N1 vznikl mutací viru lidské, prasečí a ptačí chřipky a v Mexiku mu podlehlo ke konci dubna přes sto lidí, dalších 1600 se jím nakazilo

Příznaky:horečka zimnice únava kašel rýma škrábání v krku nevolnost zvracení průjem komplikací je těžký zápal plic a selhání dýchání
tato chřipka je ale i smrtelná

Člověk se prasečí chřipkou může nakazit přímým kontaktem s nemocným zvířetem nebo je-li v jeho těsné blízkosti. V minulosti byly vzácně popsány následné přenosy onemocnění z člověka na člověka.
Mnoho zemí rutinně očkuje vepřové chovy proti prasečí chřipce, vakcína na ochranu lidí před prasečí chřipkou není.
Léčba:
Nový prasečí virus nalezený u nemocných v USA a Mexiku obsahuje geny prasečí, ptačí a lidské chřipky - kombinaci, která nikdy předtím nebyla zaznamenána. Virus získaný ze současných lidských případů prasečí chřipky je citlivý na antivirotika oseltamivir a zanamivir, ale je rezistentní na amantidin a rimantidin.
Většina předešlých hlášených případů lidské formy prasečí chřipky se plně uzdravila bez lékařského dohledu a antivirové terapie.


Hodnocení: (hodnotilo 119 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info