Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Globální ekologické problémy

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Globální ekologické problémy
 
Titulek: Globální ekologické problémy
Datum vložení: 20.12.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Asi nejzávažnějším ekologickým problémem je globální oteplování, které by mohlo zapříčinit roztátí ledovců na pólech, a tím zvýšení vodní hladiny v oceánech a mořích.

Dalším velkým problémem je zmenšování ozonové vrstvy v atmosféře, která brání silnému pronikání UV záření. Jestli by to takto pokračovalo dál, mohlo by vymřít mnoho mikroorganismů, a tím by došlo k přerušení potravinového řetězce. Ozon rozkládají freony, které se nacházejí v chladicích zařízení a ve sprejích. Kdyby tato ozonová vrstva zcela zmizela, hrozilo by vymření všeho živého.

Vážnou hrozbou může také být kácení lesů. Každý den se na světě vykácí asi 500 km čtvereční lesa. Vážně je ohrožen prales v Brazílii, kácí se také velmi v Kanadě, Rusku a jiných severních oblastech.

Dalším ekologickým problémem je například znečišťovaní ovzduší. Tento problém si asi velmi často uvědomujeme, stačí vyjít z domu nějakého velkoměsta, když je na ulicích smog – za to mohou automobily, které chrlí do ovzduší olovo, a to poškozuje nervový systém, oxid uhelnatý, oxid uhličitý a oxidy dusíku, které jsou příčinou fotochemického smogu a kyselého deště.

Proto a jiné ekologické problémy bychom měli řešit a o svoji planetu starat (např. recyklací).Hodnocení: (hodnotilo 486 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info